Europos kosmetikos ir asmens priežiūros pramonės asociacija „Cosmetics Europe“ atveria Europos piliečiams kosmetikos produktų sudedamųjų dalių duomenų bazę

Europos kosmetikos ir asmens priežiūros pramonės asociacija „Cosmetics Europe“ atveria Europos piliečiams kosmetikos produktų sudedamųjų dalių duomenų bazę.
Lietuvos kosmetikos ir buitinės chemijos gamintojų asociacijos „LIKOCHEMA“ iniciatyvos dėka ji tapo pasiekiama mūsų šalies vartotojams lietuvių kalba.

2023 m. vasario 16 d., BRIUSELIS-VILNIUS
Šiandien „Cosmetics Europe“ pristatė Europos ingredientų duomenų bazę „COSMILE Europe“, kuri padeda Europos piliečiams lengvai rasti informaciją apie kosmetikos sudedamąsias dalis.
Šiuo metu joje pateikiama informacija apie beveik 30 000 kosmetikoje naudojamų ingredientų. Duomenų bazėje pateikiama informacija apie kosmetikos sudedamųjų dalių savybes, funkcijas, ingredientų kilmę ir kokiuose produktuose jų galima rasti.
Europos kosmetikos ir asmens priežiūros pramonė nori suteikti Europos piliečiams paprastą būdą gauti patikimą, patikrintą ir moksliškai pagrįstą informaciją apie kosmetikos sudedamąsias dalis.
Kosmetikos ir asmens priežiūros produktų etiketėje arba ant pakuotės esančiame ingredientų sąraše naudojami INCI pavadinimai (International Nomenclature Cosmetic Ingredient). Tai yra sisteminiai pavadinimai, pripažinti tarptautiniu mastu, identifikuojantys kosmetikos ingredientus. „COSMILE Europe“ bazėje informacijos apie kosmetikos sudedamąsias dalis galima ieškoti pagal įprastus ingredientų pavadinimus arba/INCI pavadinimus, o taip pat pagal medžiagų grupę ar produkto tipą.
“COSMILE Europe” nepateikia nuomonių, vertinimų ar pasiūlymų, renkantis tam tikrą kosmetikos produktą. Remiamasi tik įrodymais ir moksliniais straipsniais.
Kosmetikos ir asmens priežiūros pramonei nacionaliniu lygiu atstovaujančios asociacijos narės suteikė „COSMILE Europe“ priėjimą 14 kalbų: bulgarų, olandų, anglų, suomių, prancūzų, vokiečių, graikų, vengrų, italų, lietuvių, lenkų, rumunų, serbų bei ispanų. Kitais metais ši svetainė bus pasiekiama dar daugiau kalbų.

Back to top