Istorija

Kosmetikos ir butinės chemijos gamintojų asociacija įsteigta 2000 m. Tuo metu Lietuvoje nebuvo aktyvios asocijuotos struktūros, atstovaujančios kosmetikos ir buitinės chemijos gamintojų bei importuotojų interesus. Asociacijos atsiradimą lėmė šių sektorių įmonių noras aktyviai dalyvauti visuomeniniame gyvenime ir įstatymų harmonizavimo procese Lietuvos integracijos į Europos Sąjungą laikotarpiu, siekis šalinti suvaržymus ir rinkos apribojimus bei kurti verslui palankias sąlygas.
Jau 2002 m. Asociacija tapo A.I.S.E. - tarptautinės muilų, ploviklių ir priežiūros priemonių asociacijos - nare.  Šiuo metu A.I.S.E. vienija 29 šalių nacionalines asociacijas ir per 900 didžiausių gamintojų. Ji glaudžiai bendradarbiauja su Europos Komisija ir atstovauja ploviklių pramonės interesus Europos ir tarptautiniu mastu.
Daugiau apie A.I.S.E. http://www.aise.eu
 
 
Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare, Asociacija gavo kvietimą prisijungti prie Europos kosmetikos, asmens higienos priemonių ir parfumerijos gamintojų asociacijos Cosmetics Europe ir 2004 m. birželio mėn. tapo tikruoju nariu. Šiuo metu Cosmetics Europe vienija 31 nacionalinę asociaciją ir 24 tarptautines kompanijas, ji glaudžiai bendradarbiauja su Europos Komisija, platina naujausią ir aktualiausią informaciją, teikia ekspertinę pagalbą.
Daugiau apie Cosmetics Europe https://www.cosmeticseurope.eu
 
 
Kosmetikos ir buitinės chemijos gamintojų asociacijai pradėjus atstovauti savo narius tarptautiniu mastu, 2004 m. spalio mėn. buvo pakeistas asociacijos pavadinimas. Nuo tada ji vadinasi ,,Lietuvos kosmetikos ir buitinės chemijos gamintojų asociacija”, o kartu naudojamas ir trumpinys  - LIKOCHEMA.
 
 
Šiemet LIKOCHEMA mini savo 15 metų veiklos sukaktį. Kasdieniu ilgamečiu darbu užtarnautas socialinių ir verslo partnerių pripažinimas. Asociacija daug dėmėsio skiria informacijos ir gerosios patirties sklaidai, vartotojų švietimui, bendradarbiavimo su valstybinėmis institucijomis stiprinimui, verslo aplinkos gerinimui.
Back to top